Historia   Hallitus   Yhteystiedot   Jäsenet   Kotikenttä   Asusteet   Tiedostot   Logot

Historia

SB NAANTALIN LOGO
Virallinen logo
Laajempi logo-valikoima omalla välilehdellään.

SB NAANTALIN TOIMINNAN PERUSMÄÄRITYKSET
Seuran toimintaa ohjaavat periaatteet, tavoitteet ja toimintatavat voit lukea Toiminnan Perusmäärityksistä.

SBN-KANSIO
Linkki joukkueenjohtajien kansioon

SB NAANTALIN KUNNIAJÄSENET
Kunniajäsenille myönnetään seuran numeroitu standardi.


























Kunniajäsenet ovat

#1 Leonsaari Tapio
#2 Renberg Timo (†)
#3 Laakso Lauri
#4 Niemi Aarno
#5 Liikkanen Sami
#6 Lundberg Matti

SB NAANTALIN SAAVUTUKSET JA TAPAHTUMAT

2016-2017
Tytöt E (06-07); Länsirannikon loppuhuipentuman pronssi E-tyttöjen sarjassa
Pojat -03; Storvreta turnauksen kilpasarjan B-finaalin voitto
Pojat B (99-00); Tallink Floorball Tournament B-poikien sarjan hopea
Pojat -02; Tampere Floorball Tournament C2-juniorien Haastaja-sarjan hopea
Pojat -08; toimivat Suomi-Tsekki maaottelussa 4.2.2017 Turussa Marli Areenalla Tsekin joukkueen saattajina
Miesten Edustus; Suomen Cupin pikkufinaalin voitto (SB Naantali - Nibacos 4-3)
Miesten Edustus; 2. divisioonan runkosarjassa 6. sija
Pelikauden joukkue: Miesten Edustus "Hardknocks"
Miesten Edustuksessa rinnakkaisedustuksella pelanneet Matias Kallio ja Nikolas Laaksonen A-juniorien SM-kultaa TPS Salibandyn joukkueessa



























2015-2016
Pojat -03; Länsirannikon ja Sisä-Suomen alueloppuhuipentuman hopea D2-pojissa
Pojat -05; Eurosport Tournament E2-poikien haastajasarjan voitto
Miesten Edustus; 2. divisioonan runkosarjassa 7. sija
Pelikauden joukkue: Pojat -03
Miesten Edustuksessa rinnakkaisedustuksella pelannut Nikolas Laaksonen A-juniorien SM-hopeaa TPS Salibandyn joukkueessa

2014-2015
Pojat -03; Länsirannikon ja Sisä-Suomen alueloppuhuipentuman pronssi E1-pojissa; Helsinki Floorball Cupin kilpasarjan pronssi
Tytöt -02; Länsirannikon alueloppuhuipentuman 4. sija E-tytöissä (03-04)
Pojat -02; Helsinki Junior Challenge haastajasarjan hopea
Pojat -00; Puffet Cup haastajasarjan pronssi
Pojat -06; Särkänniemi Cup pronssi
Miesten Edustus; 2. divisioona runkosarjassa 8. sija, säilyminen karsinnan jälkeen voitoin 2-0 TVV:stä
M3; uutena joukkueena nousu 4. divisioonaan
Pelikauden joukkue: Pojat -03

2013-2014
Pojat -00; Helsinki Floorball Cup kulta (Trombit, kilpasarja) ja pronssi (Komeetat, haastajasarja)
Pojat -03; Särkänniemi Cup hopea
Pojat -02; Särkänniemi Cup pronssi
Tytöt -00; valtakunnallisissa Tekniikkataiturikisoissa kultaa (Mirette Riikonen), hopeaa (Milla Sirama) ja pronssia (Janica Salmi)
Miesten Edustus; nousu 2. divisioonaan
M2; putoaminen 5. divisioonaan
Pelikauden joukkue: Tytöt -00
Arto Ahonen; Salibandyliiton Länsirannikon alueen Vuoden seuratyöntekijä 2013
SB Naantali; 10 vuotta 19.4.2014

2012-2013
Pojat -00; Länsirannikon ja Sisä-Suomen aluehopea D2-pojissa; Mestareiden Cup hopea; Storvreta Cup B-finaalin voitto
M2; nousu 4. divisioonaan
Miesten Edustus karsi noususta 2. divisioonaan – hävisi karsinnan voitoin 1-2 AFC Campukselle
Pelikauden joukkue: Miesten Edustus

2011-2012
Tytöt -96; SM-sarja C-tytöissä, play-off karsintapaikka (länsilohkon 4.)
Pojat -98; Länsirannikon ja Sisä-Suomen aluehopea D1-pojissa
Pojat -00; Säbämestari 2011 hopea
Pojat -01; Tampere Floorball Tournament pronssi
Pojat -02; Talent Cup pronssi
Naisten Edustus luopui 1. divisioonan sarjapaikastaan ja joukkueen toiminta loppui; Tytöt -96 pelasivat Naisten 4. divisioonassa
Pelikauden joukkue: Tytöt -96

2010-2011
SBC Akatemia, B-pojat (93/94); SM-sarjan play-off paikka, puolivälierät
Pojat -98; Länsirannikon ja Sisä-Suomen aluemestari D2-pojissa
Pojat -00; Länsirannikon ja Sisä-Suomen aluemestari E2-pojissa
Pojat -97; Länsirannikon ja Sisä-Suomen alueloppuhuipentuma 4. sija D1-pojissa
Tytöt -96; Mimmit mukaan -turnaus kulta
Pojat -98; Helsinki Junior Challenge hopea
Tytöt -98; Mimmit mukaan -turnaus pronssi
Miesten Edustus; nousu 3. divisioonaan
Pelikauden joukkue: Pojat -00

2009-2010
Liisi Muurinen; U19-tyttöjen Maailmanmestaruus hopea
Anniina Putkonen; U19-tyttöjen maajoukkue-edustus
SBC Akatemia, B-pojat (92/93); osallistuminen SM-sarjaan
Tytöt -98; Länsirannikon ja Sisä-Suomen aluemestari E-tytöissä
Pojat -97; Länsirannikon aluemestari D97-pojissa
Pojat -98; Länsirannikon aluemestari E98-pojissa
Tytöt -96; Länsirannikon ja Sisä-Suomen aluehopea D-tytöissä
Tytöt -96; Prague Games, Tsekki, pronssi
Tytöt -98; Särkänniemi Cup kulta
Pojat -98; Oilers Junior Games pronssi
Naisten edustus; Suomen Cup neljäs sija
Miesten Edustus; putoaminen 4. divisioonaan

2008-2009
Anniina Putkonen, Mari Niemi, Liisi Muurinen; U19-tyttöjen maajoukkue-edustus
Tytöt -90; Suomen mestaruus hopea A-tytöissä
Tytöt -97; Länsirannikon aluemestari E-tytöissä
Tytöt -98; Länsirannikon aluepronssi E-tytöissä
Pojat -97; Länsirannikon ja Sisä-Suomen aluepronssi E97-pojissa
Tytöt -97; Särkänniemi Cup kulta
Naisten Edustus; nousu 1.divisioonaan
Miesten Edustus; nousu 3. divisioonaan
Kauden 2008-2009 kausijulkaisu avautuu tästä linkistä
SB Naantalin kausijulkaisu 2008-2009.

2007-2008
Tytöt -90; Suomen mestaruus hopea B-tytöissä
Pojat -92; Karhu Cup hopea
Tytöt -96; Särkänniemi Cup pronssi
Kauden 2007-2008 kausijulkaisu avautuu tästä linkistä
SB Naantalin kausijulkaisu 2007-2008.

2006-2007
Tytöt -90; Suomen mestaruus hopea C-tytöissä
Pojat -92; Karhu Cup kulta
Pojat -92; Oilers Junior Games hopea
Naisten Edustus; nousu 2.divisioonaan
Miesten Edustus; putoaminen 3. divisioonaan, samalla Edustus ja M2 lopettavat toimintansa – M3 jatkaa uutena Edustus-joukkueena 4. divisioonassa

2005-2006
Tytöt -91; Länsirannikon ja Sisä-Suomen aluemestari D-tytöissä
Tytöt -90; Prague Games, Tsekki, hopea
Naisten Edustus; nousu 3.divisioonaan
SB Naantali; Salibandyliiton tunnustus hyvästä juniorityöstä

2004-2005
Pojat -92; Länsirannikon ja Sisä-Suomen aluehopea E92-pojissa
Tytöt -90; Länsirannikon ja Sisä-Suomen aluepronssi D-tytöissä
Miesten Edustus; nousu 2. divisioonaan

Kevät 2004
Naantalin Salibandyseura (NaSSe) ja VG-62:n salibandyjaosto yhdistyivät Salibandy Naantali ry:ksi
Tuloksia
19.11 N1 - TPS tytöt 3-3
19.11 P-09 - SBS Littoinen 4-2
19.11 TPS Kilosport - P-09 6-7
19.11 SBS Masku - N1 3-1
18.11 P-07 - Ou 15-3
18.11 P-07 - PunKu 1-9
18.11 P-03 - TPS 8-13
17.11 Leisku - M1 5-8
12.11 SBS Masku - P-07 4-11
12.11 P-07 - SBS Wirmo 12-4
12.11 P-03 - Classic 6-10
12.11 Karhut white - P-07 0-19
12.11 KooVee - P-03 4-6
11.11 M1 - IBK Meda 6-9
11.11 T-04 - Karhut/ NTK 0-9
11.11 M2 - AFC Campus 2 5-1
11.11 TPS/ Salpa - T-04 9-2
11.11 LeVi - M2 4-4
05.11 SBS Lieto - P-08 2-13
05.11 T-06 - SBS Wirmo 5-7
Yhteistyössä

Fat Pipe

Naantalin Apteekki

Neo

HPP-Tekniikka Oy

Neste Oil

 
 
Kevennetty versio sivuista     Ylläpitoliittymät     Powered by Nemedia Oy