Julkaistu: 29.11.2022 20.55

PIKKUJOULUTAPAHTUMA PERJANTAINA 9.12. MAIJAMÄESSÄ

Koko seuran pikkujoulut vietetään pelaamalla Siniset vs. Valkoiset peli Maijamäessä perjantaina 9.12. kello 17 alkaen.

Ideana on pelata muiden ikäluokkien ja joukkueiden kanssa yhteistä peliä. Jaetaan joukkueen pelaajat Sinisiin ja Valkoisiin. Pelaajille siis peliasut siis päälle ja toivottavasti joukkueet ovat sopineet etukäteen kuka pukee minkäkin paidan tai sitten molemmat paidat pelaajille mukaan.

Ensin pelaa nuoremmat ikäluokat (1-3 luokkalaiset tytöt ja pojat) 4 vs. 4 peliä kahdessa pienessä kaukalossa. Tämä tapahtuu 17-17:40. Sitten vaihdetaan isompaan kaukaloon ja vuorossa on 4.-6. luokkalaiset. Pelin päättää yläkoululaisista ja joukkueiden toimihenkilöistä koostuvat joukkueet.

Tapahtumassa on tarjolla glögiä ja pipareita. Myös joulupukki saattaa kiireiltään piipahtaa paikalle.

Toivotaan runsasta osanottoa ja joustavaa mieltä. Nuorempien ikäluokkien osalta toivotaan mukaan joukkueiden valmentajia jeesaamaan lasten ohjaamisessa. Pukukopeissa tulee olemaan ahdasta ja salissa härdelli, mutta pidetään hauskaa pikkujouluhengessä.

Tapahtumasta lisätietoa kerrotaan seuran whatsapp kanavalta tai voit myös kysyä tapahtumaisännältä lisätietoja: Tapio Lautanala, tapio.lautanala@gmail.com, 0500 966091.